Czy sztuczna inteligencja zastąpi "klasycznego Juniora"?

Czy sztuczna inteligencja zastąpi "klasycznego Juniora"?

Minione wakacje były dla nas wyjątkowe - gościliśmy na pokładzie Yellows studentów w ramach programu stażowego - dla przypomnienia chodzi o sektor IT ;).

Już od samego początku postawiliśmy na solidny onboarding i rzetelne przygotowanie studentów do pracy. Wyznaczyliśmy im zadania, dostarczyliśmy materiały projektowe i przydzieliliśmy opiekunów. Jeden z "gagatków" zaskoczył nas swoim podejściem.

Stażysta w obszarze testów manualnych, zamiast mozolnie zgłębiać procesy biznesowe, postanowił wykorzystać narzędzia AI do wygenerowania...kilkudziesięciu scenariuszy testowych! Choć imponuje liczba, szybko okazało się, że automatycznie wygenerowane scenariusze były zbyt ogólne i nie odpowiadały założeniom projektu. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku tworzenia [US] z dokumentacji biznesowej i automatycznie wygenerowane historyjki w hurtowej ilości, jak się nietrudno domyślić, nie nadawały się do bezpośredniego wykorzystania.

Po wyjaśnieniu szczegółów i wspólnej korekcie półproduktów wyciągnęliśmy oczywisty wniosek...ale nie do końca! Opinia opiekunki stażystów zaskoczyła nas - ponieważ mimo początkowych problemów, realna pomoc i wsparcie dla zespołu projektowego pojawiły się znacznie szybciej niż w przeszłości, bez wsparcia narzędzi AI.

A Wy? Jakie macie doświadczenia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie rozwoju młodych talentów w Waszych firmach lub innych branżach?

Ostatnie artykuły

Jak Software House i Klient mogą wspólnie osiągnąć sukces?

Jak Software House i Klient mogą wspólnie osiągnąć sukces?

Jak budować partnerskie relacje w branży IT?

Zobacz więcej
Efektywna praca zdalna

Efektywna praca zdalna

Jak zarządzić zdalnym lub rozproszonym zespołem Scrumowym tak aby efektywność projektów była zadowalająca?

Zobacz więcej
Jak przetestować hipotezę biznesową?

Jak przetestować hipotezę biznesową?

Jak sprawdzić czy dany pomysł biznesowy lub produkt jest wartościowy i spełnia potrzeby rynku? Jak nie "przepalić" budżetu?

Zobacz więcej
Skontaktuj się z nami i... Opowiedz nam więcej o
swoim projekcie